Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

TL-panelenSe alla

Premier League – Senaste resultat

söndag, 30 Aug
2015/08/30 05:00 e m Liberty Stadium
ft
Swansea City2
2 - 1
Manchester United1
lördag, 29 Aug
2015/08/29 06:30 e m White Hart Lane
ft
Tottenham Hotspur0
0 - 0
Everton0
2015/08/29 04:00 e m Vitality Stadium
ft
AFC Bournemouth1
1 - 1
Leicester City1
2015/08/29 04:00 e m Villa Park
ft
Aston Villa2
2 - 2
Sunderland2
2015/08/29 04:00 e m Stamford Bridge
ft
Chelsea1
1 - 2
Crystal Palace2
2015/08/29 04:00 e m Anfield
ft
Liverpool0
0 - 3
West Ham United3
2015/08/29 04:00 e m Etihad Stadium
ft
Manchester City2
2 - 0
Watford0
2015/08/29 04:00 e m Britannia Stadium
ft
Stoke City0
0 - 1
West Bromwich Albion1
More +

Formkurva

Liverpool
LDWWLLDWLD

 

Twitter feed

Ligatabell

#TeamPWDLGFGAGDPts
2Crystal Palace43018539
3Leicester City42208538
4Swansea City42207438
5Manchester United42113217
6Arsenal42113307
7Liverpool421123-17
8West Ham United42029636
9Everton41215415
10Norwich City31115504
11AFC Bournemouth411256-14

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - mån 31 augusti, 21:16
    Kommer ihåg den snubben. Han gjorde mål mot Sverige i u17 vm.
    Kommenterat - mån 31 augusti, 21:03
    Lycka till Borini, du gav alltid allt för liverpool. Det uppskattar jag. Grattis även t...
    Kommenterat - mån 31 augusti, 19:31
    Bra peng för Borini om £10M / 8+2 stämmer. Kommer dessutom bli väldigt nyttig för Bla...
    Kommenterat - mån 31 augusti, 17:21
    Borini officiellt klar för Sunderland! Äntligen! Bye Bye Borini!

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare
#1

Jeroen Zoet

Målvakt
#4
#31

José Luis Gayá

Vänsterback
#10

Mateo Kovacic

Mittfältare
#2

Jonathan Tah

Mittback

Senaste resultat – #LFC

lördag, 29 Aug
2015/08/29 04:00 e m Anfield
ft
Liverpool0
0 - 3
West Ham United3
måndag, 24 Aug
2015/08/24 09:00 e m Emirates Stadium
ft
Arsenal0
65G. de Abreu
0 - 0
Liverpool0
61M. Skrtel66E. Can79J. Gomez85S. Mignolet
måndag, 17 Aug
2015/08/17 09:00 e m Anfield
ft
Liverpool1
26C. Benteke75J. Gomez
1 - 0
AFC Bournemouth0
34E. O'Kane76M. Ritchie77L. Tomlin91S. Cook
More +

Kommande matcher – #LFC

lördag, 12 Sep
2015/09/12 06:30 e m
Manchester United 2 weeks to start Liverpool
söndag, 20 Sep
2015/09/20 05:00 e m
Liverpool 3 weeks to start Norwich City
lördag, 26 Sep
2015/09/26 04:00 e m
Liverpool 4 weeks to start Aston Villa
More +

 


Sponsorer