Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

Senaste matcherna

Inga matcher

söndag, 19 Mar
ft
2017/03/1918:30
Day 29
Etihad Stadium
Manchester CityMCI1
22Y. Toure50G. Clichy52D. Silva65B. SagnaY. Toure69K. AgueroK. Bruyne83FernandoL. Sane
1 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
16R. Firmino43J. Matip51J. Milner73D. OrigiP. Coutinho89S. Mane89L. LeivaR. Firmino
ft
2017/03/1916:15
Day 29
White Hart Lane
Tottenham HotspurTOT2
11E. Dier14C. EriksenM. Dembele33D. Alli39K. Walker61V. Wanyama75H. WinksH. Son78K. TrippierK. Walker86V. JanssenC. Eriksen
2 - 1
ft
Southampton FCSOU1
26N. Redmond31S. LongM. Gabbiadini52J. Ward-ProwseR. Bertrand69S. BoufalD. Tadic80J. RodriguezN. Redmond81S. Boufal90O. Romeu
ft
2017/03/1914:00
Day 29
Riverside
Middlesbrough FCMID1
33A. Clayton68R. GestedeG. Leadbitter68A. TraoreG. Ramirez77R. Gestede
1 - 3
ft
Manchester UnitedMU3
25P. Jones30M. FellainiA. Young62J. Lingard69M. RojoJ. Mata80A. MartialJ. Lingard90A. Valencia90M. DarmianM. Rashford
lördag, 18 Mar
ft
2017/03/1819:30
Day 29
Vitality Stadium
Bournemouth AFCBOU2
31A. Mawson72B. AfobeJ. King74J. WilshereR. Fraser90M. GradelJ. King90J. IbeM. Pugh
2 - 0
ft
Swansea CitySWA0
40S. Ki56L. NarsinghJ. Ayew67W. RoutledgeS. Ki77J. Cork83B. BastonF. Llorente
ft
2017/03/1817:00
Day 29
Goodison Park
Everton FCEVE4
9D. Calvert-LewinT. Davies30G. BarryM. Schneiderlin57R. MoriD. Calvert-Lewin63A. Williams77E. ValenciaT. Davies78E. ValenciaR. Lukaku80G. Barry90R. LukakuE. Valencia90R. Lukaku
4 - 0
ft
Hull CityHUL0
64K. GrosickiC. Davies73T. Huddlestone82A. DiomandeA. Hernandez86A. ElmohamadyL. Markovic
ft
2017/03/1817:00
Day 29
Selhurst Park
Crystal PalaceCRY1
68T. Deeney83S. DannJ. Tomkins86B. SakoY. Cabaye87D. DelaneyA. Townsend
1 - 0
ft
Watford FCWAT0
38T. Cleverley46A. DoucoureV. Behrami64N. AmrabatD. Janmaat66S. Prodl80I. SuccessT. Cleverley
Mer +

Formkurva

Liverpool FCLFC
OVVFVFOFOO

 

Twitter feed

Ligatabell

#StandingsSVOFMGIMMSP
1Chelsea FCCHE28223359213869
2Tottenham HotspurTOT28178355213459
3Manchester CityMCI28176554302457
4Liverpool FCLFC29168561362556
5Manchester UnitedMU271410342231952
6Arsenal FCARS27155756342250
7Everton FCEVE29148751302150
8West Bromwich AlbionWBA29127103938143
9Stoke CitySTO2999113342-936
10Southampton FCSOU2796123336-333

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - fre 24 mars, 18:45
    Känns som vi redan har en erfaren och duktigt VB i Milner. En VB räcker i sommar
    Kommenterat - fre 24 mars, 18:43
    Hade hellre sett att vi går All-in på Van Dijk. Keane känns inte mycket bättre än vad...
    Kommenterat - tor 23 mars, 15:17
    Ursäkt sent svar här pelle, men jag tror att Can inte kommer hitta förra säsongens for...
    Kommenterat - tor 23 mars, 9:46
    Skulle vara en riktigt bra vänstebacksuppsättning med Kolasinac och Sessegnon. En erfare...

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Ángel Correa

Anfallare

Breel Embolo

Anfallare

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare

Senaste resultat – #LFC

söndag, 19 Mar
ft
2017/03/1918:30
Day 29
Etihad Stadium
Manchester CityMCI1
22Y. Toure50G. Clichy52D. Silva65B. SagnaY. Toure69K. AgueroK. Bruyne83FernandoL. Sane
1 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
16R. Firmino43J. Matip51J. Milner73D. OrigiP. Coutinho89S. Mane89L. LeivaR. Firmino
söndag, 12 Mar
ft
2017/03/1218:00
Day 28
Anfield
Liverpool FCLFC2
45G. Wijnaldum60B. WoodburnP. Coutinho61E. CanD. Origi63E. Can79L. LeivaD. Origi87A. Lallana
2 - 1
ft
Burnley FCBUR1
7A. BarnesM. Lowton37B. Mee58J. Barton73R. BradyG. Boyd80S. VokesA. Gray90D. AgyeiS. Arfield
lördag, 04 Mar
ft
2017/03/0419:30
Day 27
Anfield
Liverpool FCLFC3
9R. FirminoS. Mane40S. ManeR. Firmino68E. Can80D. OrigiP. Coutinho90L. LeivaA. Lallana90T. ArnoldS. Mane90G. WijnaldumD. Origi
3 - 1
ft
Arsenal FCARS1
35F. Coquelin46A. SanchezF. Coquelin57D. WelbeckA. Sanchez74T. WalcottD. Welbeck74L. PerezO. Giroud78G. Xhaka
måndag, 27 Feb
ft
2017/02/2722:00
Day 26
King Power Stadium
Leicester CityLEI3
28J. VardyM. Albrighton39D. Drinkwater60J. VardyC. Fuchs69D. AmarteyS. Okazaki80D. GrayR. Mahrez90B. ChilwellM. Albrighton
3 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
66A. MorenoS. Mane66D. OrigiA. Lallana68P. CoutinhoE. Can84B. WoodburnL. Leiva
Mer +

Kommande matcher – #LFC

lördag, 01 Apr
2017/04/0116:00
Day 30
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Everton FCEVE0
onsdag, 05 Apr
2017/04/0521:00
Day 31
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Bournemouth AFCBOU0
lördag, 08 Apr
2017/04/0816:00
Day 32
Bet365 Stadium
Stoke CitySTO0 v Liverpool FCLFC0
Mer +

 

Sponsorer

 

Laddar...