Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

Senaste resultat

onsdag, 18 Maj
ft
2016/05/1820:45St. Jakob Arena
Liverpool1
35Sturridge
1 - 3
ft
Sevilla3
46Gameiro64Coke70Coke
söndag, 15 Maj
ft
2016/05/1516:00Emirates Stadium
Arsenal4
5O. Giroud69M. ElnenyJ. Wilshere78O. Giroud80O. Giroud88M. ArtetaM. Ozil88J. CampbellS. Cazorla92M. Bunn
4 - 0
ft
Aston Villa0
39C. Sanchez65M. RichardsJ. Lescott75J. GrealishJ. Lyden
ft
2016/05/1516:00Stamford Bridge
Chelsea1
53T. AbrahamB. Traore54R. Loftus-CheekP. Rodriguez Ledesma60F. TomoriB. Ivanovic66C. Fabregas
1 - 1
ft
Leicester City1
45S. OkazakiA. King45J. SchluppD. Gray80M. AlbrightonR. Mahrez82D. Drinkwater
ft
2016/05/1516:00Goodison Park
Everton3
19J. McCarthy29J. KennyM. Pennington44L. Baines48K. Mirallas53A. LennonJ. McCarthy69R. BarkleyK. Dowell
3 - 0
ft
Norwich City0
10R. BradyM. Olsson50S. BassongR. Bennett71W. HoolahanM. Jarvis
ft
2016/05/1516:00Old Trafford, Manchester
Manchester United3
43W. Rooney 66Mata74M. Rashford 75MataAnder Herrera79M. RashfordM. Depay84A. MartialA. Young87A. Young
3 - 1
ft
AFC Bournemouth1
66M. PughM. Gradel67J. KingB. Afobe79C. WilsonL. Grabban90C. Smalling
ft
2016/05/1516:00St. James' Park
Newcastle United5
19G. Wijnaldum39A. Mitrovic62J. ShelveyC. Tiote73G. Wijnaldum76R. AaronsG. Wijnaldum84J. SterryM. Sissoko84R. Aarons85R. Aarons86D. Janmaat
5 - 1
ft
Tottenham Hotspur1
45T. CarrollR. Mason45J. OnomahH. Son46R. Mason60E. Lamela62E. Lamela71N. ChadliK. Walker
Mer +

Formkurva

Liverpool
FOOVVFFOVV

 

Twitter feed

Ligatabell

#LagSVOFMGIMMSP
1Leicester City382312368363281
2Arsenal382011765362971
3Tottenham Hotspur381913669353470
4Manchester City381991071413066
5Manchester United381991049351466
6Southampton381891159411863
7West Ham United381614865511462
8Liverpool3816121063501360
9Stoke City38149154155-1451
10Chelsea381214125953650

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - fre 24 juni, 22:21
    Ingen idé att hålla hårt i pengarna längre. Det går inte att snåla längre pga TV-av...
    Kommenterat - fre 24 juni, 21:38
    Hoppas vi landar Mane, han har allt som vi saknat. Tänk att spela han ist för lallana, ...
    Kommenterat - fre 24 juni, 19:49
    30 miljoner känns som ett nytt vansinnesköp. Visst att killen är bra när han är bra, ...
    Kommenterat - fre 24 juni, 12:34
    Mané är från Senegal, det finns ingen anledning att tro att Brexit kommer att påverka ...

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare
#1

Jeroen Zoet

Målvakt
#4

Senaste resultat – #LFC

onsdag, 18 Maj
ft
2016/05/1820:45St. Jakob Arena
Liverpool1
35Sturridge
1 - 3
ft
Sevilla3
46Gameiro64Coke70Coke
söndag, 15 Maj
ft
2016/05/1516:00The Hawthorns
West Bromwich Albion1
13S. Rondon45J. ChesterJ. Olsson47J. McClean73T. RobertsJ. Leko74T. Roberts86S. FieldJ. McClean87J. Evans
1 - 1
ft
Liverpool1
23J. Ibe40B. Smith64J. HendersonJ. Allen64D. IngsJ. Ibe81S. CanosO. Ojo
onsdag, 11 Maj
ft
2016/05/1121:00Anfield
Liverpool1
1 - 1
ft
Chelsea1
Mer +

Kommande matcher – #LFC

No available fixtures

 


Sponsorer

 

Laddar...