Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

Senaste resultat

torsdag, 28 Apr
ft
2016/04/2821:05El Madrigal
Villarreal1
92Adrian Lopez
1 - 0
ft
Liverpool0
ft
2016/04/2821:05Donbass Arena
Shaktar Donetsk2
23Marlos35Stepanenko
2 - 2
ft
Sevilla2
6Vitolo82Gameiro
måndag, 18 Apr
ft
2016/04/1821:00Britannia Stadium, Stoke, England
Stoke0
46JoseluXherdan Shaqiri61Giannelli Imbula76Charlie AdamGlenn Whelan79Charlie Adam
0 - 4
ft
Tottenham4
9Harry Kane67Dele Alli71Harry Kane82Dele Alli85Nacer ChadliDele Alli87Ryan MasonMousa Dembele90Heung Min SonErik Lamela
söndag, 17 Apr
ft
2016/04/1717:00Emirates Stadium, London, England
Arsenal1
45Alexis Sanchez75Olivier GiroudDanny Welbeck75Aaron RamseyAlex Iwobi84Theo WalcottMohamed Elneny
1 - 1
ft
Crystal Palace1
46Bakary SakoMile Jedinak58Joe Ledley64Emmanuel AdebayorConnor Wickham73Scott Dann76Wilfried ZahaJason Puncheon81Yannick Bolasie
ft
2016/04/1714:30Vitality Stadium, Bournemouth, England
Bournemouth1
46Lewis GrabbanJunior Stanislas59Marc PughMax Gradel77Callum WilsonMatt Ritchie90Joshua King
1 - 2
ft
Liverpool2
41Roberto Firmino45Daniel Sturridge67Mamadou SakhoKolo Toure75Divock OrigiRoberto Firmino78Adam LallanaJordon Ibe
ft
2016/04/1714:30King Power Stadium, Leicester, England
Leicester2
18Jamie Vardy28Jamie Vardy54Jeffery SchluppMarc Albrighton59Leonardo UlloaShinji Okazaki77Wes Morgan78Daniel AmarteyRiyad Mahrez90Leonardo Ulloa
2 - 2
ft
West Ham2
30Winston Reid40Mark Noble42Dimitri Payet46Andy CarrollPedro Obiang63Manuel LanziniMark Noble72Enner ValenciaVictor Moses84Andy Carroll86Aaron Cresswell
Mer +

Formkurva

Liverpool
FVVOFVVVOF

 

Twitter feed

Ligatabell

#LagSVOFMGIMMSP
2Tottenham341911464253968
3Man City33186961332860
4Arsenal331610756342258
5Man Utd33168940301056
6West Ham331314654421253
7Southampton341491144341051
8Liverpool3214995243951
9Stoke34138133747-1047
10Chelsea331111114945444
11Watford33118143237-541

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - fre 29 april, 6:31
    Jag håller med. Varje gång Moreno fick bollen på kanten så gömde sig Ibe. Han var tot...
    Kommenterat - tor 28 april, 22:13
    Lileb: hade hällre sätt Sturre istället för Allen, Ibe el Big Ben idag, hade varit än...
    Kommenterat - tor 28 april, 22:06
    :D Förstår att man väljer att starta med en något mer arbetsvillig forward. Detta ...
    Kommenterat - tor 28 april, 22:04
    Svårt att lira hårdrocksfotboll med spelaren som Toure, Lucas, Allen och Ibe på planen....

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare
#1

Jeroen Zoet

Målvakt
#4

Senaste resultat – #LFC

torsdag, 28 Apr
ft
2016/04/2821:05El Madrigal
Villarreal1
92Adrian Lopez
1 - 0
ft
Liverpool0
söndag, 17 Apr
ft
2016/04/1714:30Vitality Stadium, Bournemouth, England
Bournemouth1
46Lewis GrabbanJunior Stanislas59Marc PughMax Gradel77Callum WilsonMatt Ritchie90Joshua King
1 - 2
ft
Liverpool2
41Roberto Firmino45Daniel Sturridge67Mamadou SakhoKolo Toure75Divock OrigiRoberto Firmino78Adam LallanaJordon Ibe
söndag, 10 Apr
ft
2016/04/1017:00Anfield, Liverpool, England
Liverpool4
8Alberto Moreno32Daniel Sturridge46Divock OrigiSeyi Ojo50Divock Origi63Adam LallanaRoberto Firmino65Divock Origi78LucasJoe Allen
4 - 1
ft
Stoke1
22Bojan Krkic26Erik Pieters71Mame Biram DioufXherdan Shaqiri71JoseluBojan Krkic82Ryan Shawcross82Marc MuniesaErik Pieters
Mer +

Kommande matcher – #LFC

onsdag, 20 Apr
2016/04/2021:00Anfield, Liverpool, England
Liverpool0 21:00onsdag · 20/04/16 Everton0
lördag, 23 Apr
2016/04/2316:00Anfield, Liverpool, England
Liverpool0 16:00lördag · 23/04/16 Newcastle0
lördag, 30 Apr
2016/04/3013:45Liberty Stadium, Swansea, Wales
Swansea0 13:45lördag · 30/04/16 Liverpool0
Mer +

 


Sponsorer

 

Laddar...