Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

Senaste matcherna

Inga matcher

måndag, 13 Feb
ft
2017/02/1322:00
Day 25
Vitality Stadium
Bournemouth AFCBOU0
23T. MingsS. Francis26R. Fraser45B. AfobeJ. Wilshere68H. Arter76M. PughJ. Ibe
0 - 2
ft
Manchester CityMCI2
10Y. Toure15K. AgueroG. Jesus29R. Sterling57R. Sterling64L. Sane69T. MingsR. Sterling70N. OtamendiY. Toure90NolitoR. Sterling
söndag, 12 Feb
ft
2017/02/1218:00
Day 25
Liberty Stadium
Swansea CitySWA2
7W. RoutledgeN. Dyer26L. Fer36A. MawsonF. Fernandez40J. Cork45M. OlssonG. Sigurdsson72J. AyewF. Llorente89L. NarsinghW. Routledge
2 - 0
ft
Leicester CityLEI0
36R. Huth46B. ChilwellC. Fuchs46I. SlimaniM. Albrighton57B. Chilwell70D. AmarteyD. Simpson
ft
2017/02/1215:30
Day 25
Turf Moor
Burnley FCBUR1
24R. Brady65S. ArfieldR. Brady69A. Westwood77M. Lowton82S. VokesA. Gray88J. Barton
1 - 1
ft
Chelsea FCCHE1
7PedroV. Moses67C. FabregasN. Matic72WillianV. Moses75D. Luiz87M. BatshuayiPedro90C. Fabregas
lördag, 11 Feb
ft
2017/02/1119:30
Day 25
Anfield
Liverpool FCLFC2
16S. ManeG. Wijnaldum18S. Mane53J. Henderson56J. Matip68J. Milner77E. CanP. Coutinho82R. KlavanL. Leiva90T. ArnoldS. Mane
2 - 0
ft
Tottenham HotspurTOT0
28H. Son67H. Kane68H. WinksC. Eriksen71H. Winks77M. SissokoM. Dembele78E. Dier82V. JanssenH. Son83T. Alderweireld
ft
2017/02/1117:00
Day 25
Bet365 Stadium
Stoke CitySTO1
53R. Shawcross58G. JohnsonP. Bardsley67J. AllenR. Sobhi79I. AfellayC. Adam82M. DioufR. Sobhi
1 - 0
ft
Crystal PalaceCRY0
16D. Delaney40W. Zaha42J. Puncheon69J. SchluppW. Zaha77Y. CabayeJ. Puncheon87L. RemyJ. McArthur
ft
2017/02/1117:00
Day 25
Stadium of Light
Sunderland AFCSUN0
46S. PienaarJ. O'Shea58F. BoriniS. Larsson81W. KhazriD. Gibson90W. Khazri
0 - 4
ft
Southampton FCSOU4
30M. GabbiadiniR. Bertrand45M. GabbiadiniD. Tadic73S. LongM. Gabbiadini82P. HojbjergD. Tadic89J. Denayer90S. LongJ. Ward-Prowse
Mer +

Formkurva

Liverpool FCLFC
VFOFOOVVVV

 

Twitter feed

Ligatabell

#StandingsSVOFMGIMMSP
1Chelsea FCCHE25193352183460
2Manchester CityMCI25164551292252
3Tottenham HotspurTOT25148346182850
4Arsenal FCARS25155554282650
5Liverpool FCLFC25147454302449
6Manchester UnitedMU25139338211748
7Everton FCEVE25118640271341
8West Bromwich AlbionWBA2510783431337
9Stoke CitySTO258893036-632
10West Ham UnitedWHA2595113443-932

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - mån 20 februari, 9:42
    Lönekraven skulle enligt det jag läst inte vara samma för Liverpool då dom ska tydlige...
    Kommenterat - sön 19 februari, 23:48
    Fina talanger är alltid intressanta, men lönekravet - om det nu stämmer - är orealisti...
    Kommenterat - lör 18 februari, 14:31
    OT: Vad tror ni om ryktena kring Solanke? Har sett honom en handfull gånger när han spel...
    Kommenterat - ons 15 februari, 3:48
    Lucas är en spelare jag alltid gillat och just säsongen som han valdes till säsongens s...

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Ángel Correa

Anfallare

Breel Embolo

Anfallare

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare

Senaste resultat – #LFC

lördag, 11 Feb
ft
2017/02/1119:30
Day 25
Anfield
Liverpool FCLFC2
16S. ManeG. Wijnaldum18S. Mane53J. Henderson56J. Matip68J. Milner77E. CanP. Coutinho82R. KlavanL. Leiva90T. ArnoldS. Mane
2 - 0
ft
Tottenham HotspurTOT0
28H. Son67H. Kane68H. WinksC. Eriksen71H. Winks77M. SissokoM. Dembele78E. Dier82V. JanssenH. Son83T. Alderweireld
lördag, 04 Feb
ft
2017/02/0417:00
Day 24
Kingston Communications Stadium
Hull CityHUL2
27H. Maguire44A. N'Diaye62J. TymonEvandro65B. NiasseA. Hernandez74J. Tymon80D. MeylerK. Grosicki84B. NiasseA. Ranocchia
2 - 0
ft
Liverpool FCLFC0
40J. Milner67D. SturridgeE. Can83D. OrigiA. Lallana83A. MorenoJ. Milner
tisdag, 31 Jan
ft
2017/01/3122:00
Day 23
Anfield
Liverpool FCLFC1
45J. Henderson57G. Wijnaldum59J. Milner75S. ManeP. Coutinho90D. OrigiA. Lallana
1 - 1
ft
Chelsea FCCHE1
24D. Luiz72PedroE. Hazard79Willian83C. FabregasWillian90M. BatshuayiD. Costa
lördag, 21 Jan
ft
2017/01/2114:30
Day 22
Anfield
Liverpool FCLFC2
36R. Klavan55R. FirminoJ. Milner57D. SturridgeP. Coutinho69R. FirminoG. Wijnaldum71D. OrigiE. Can90J. MatipG. Wijnaldum
2 - 3
ft
Swansea CitySWA3
48F. LlorenteW. Routledge52F. LlorenteT. Carroll74G. Sigurdsson79A. RangelM. Olsson85B. BastonF. Llorente90L. Fer90J. FultonL. Fer
Mer +

Kommande matcher – #LFC

lördag, 25 Feb
2017/02/2517:00
Day 26
King Power Stadium
Leicester CityLEI0 v Liverpool FCLFC0
lördag, 04 Mar
2017/03/0417:00
Day 27
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Arsenal FCARS0
söndag, 12 Mar
2017/03/1218:00
Day 28
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Burnley FCBUR0
Mer +

 

Sponsorer

 

Laddar...