Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

 

Senaste matcherna

Inga matcher

måndag, 26 Sep
ft
2016/09/2621:00
Matchday 6
Turf Moor
Burnley FCBUR2
38J. HendrickS. Defour45M. Lowton50M. KeaneS. Defour83S. ArfieldS. Defour90M. KightlyJ. Gudmundsson
2 - 0
ft
Watford FCWAT0
22R. Pereyra38J. Holebas46C. ZunigaC. Cathcart58I. SuccessN. Amrabat65I. Success75KennedyR. Pereyra
söndag, 25 Sep
ft
2016/09/2517:00
Matchday 6
Olympic Stadium
West Ham UnitedWHA0
46S. FeghouliM. Lanzini55M. Noble59S. Zaza71A. FletcherH. Nordtveit72A. Arbeloa81W. Reid82F. EdimilsonM. Noble
0 - 3
ft
Southampton FCSOU3
9O. Romeu40C. AustinR. Bertrand62D. TadicC. Austin68V. Dijk74S. LongC. Austin80J. Ward-ProwseD. Tadic
lördag, 24 Sep
ft
2016/09/2418:30
Matchday 6
Emirates Stadium
Arsenal FCARS3
11A. Sanchez14T. WalcottH. Bellerin32G. XhakaF. Coquelin40M. OzilA. Sanchez69K. GibbsA. Iwobi79O. GiroudA. Sanchez
3 - 0
ft
Chelsea FCCHE0
28B. Ivanovic55M. AlonsoC. Fabregas71M. BatshuayiE. Hazard71PedroWillian83D. Costa
ft
2016/09/2416:00
Matchday 6
Riverside
Middlesbrough FCMID1
59A. TraoreG. Ramirez59J. RhodesA. Negredo65B. GibsonS. Downing82A. ForshawA. Clayton87A. Traore90G. Friend
1 - 2
ft
Tottenham HotspurTOT2
7H. SonV. Janssen23H. Son63K. Walker70E. LamelaM. Sissoko86H. WinksV. Janssen90G. NkoudouC. Eriksen
ft
2016/09/2416:00
Matchday 6
Liberty Stadium
Swansea CitySWA1
13F. LlorenteG. Sigurdsson59J. Amat64M. Hoorn73M. BarrowW. Routledge73S. KiJ. Cork79B. BastonL. Britton
1 - 3
ft
Manchester CityMC3
9K. AgueroB. Sagna31B. Sagna38D. Silva65K. Aguero68FernandoI. Gundogan77R. SterlingK. Bruyne77R. Sterling78P. ZabaletaB. Sagna82J. NavasK. Bruyne87A. Kolarov
ft
2016/09/2416:00
Matchday 6
Bet365 Stadium
Stoke CitySTO1
16G. Whelan26R. Shawcross61P. CrouchW. Bony73J. AllenX. Shaqiri86C. AdamJ. Allen88M. DioufX. Shaqiri90C. Adam
1 - 1
ft
West Bromwich AlbionWBA1
37N. Chadli54C. Yacob60C. Dawson70A. Nyom77H. Robson-KanuJ. McClean78J. MorrisonC. Yacob88J. LekoM. Phillips90S. RondonJ. Leko
Mer +

Formkurva

Liverpool FCLFC
VVVOVFVFOO

 

Twitter feed

  • @RLundqvist Nej, Brendan har ju något stort på gång i Celtic. Att slå ut Red Imps i CL-kvalet är respekt. 8 hours ago
  • @pandersson65 Tja, en engelsk förbundskapten som älskar klassisk svensk kalops är ju svår att ogilla. 8 hours ago
  • RT @arturpetrosyan: Good half by Wernbloom, neither Dele Alli, nor Eriksen don't seem to have prepared to play him. 8 hours ago
  • Efter Roy och Big Sam... Undrar om FA kommer att göra det enda rätta och anställa en utländsk förbundskapten härnäst? 8 hours ago

Ligatabell

#StandingsSVOFMGIMMSP
1Manchester CityMC66001851318
2Tottenham HotspurTOT6420103714
3Liverpool FCLFC6411169713
4Everton FCEVE6411104613
5Manchester UnitedMU6402127512
6Arsenal FCARS6321157811
7Crystal PalaceCRY6312107310
8Chelsea FCCHE6312109110
9Southampton FCSOU62317619
10West Bromwich AlbionWBA62227618

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - mån 26 september, 19:30
    Tycker det är så tragiskt att han kastar iväg sin karriär så här. Har beundrat honom...
    Kommenterat - mån 26 september, 14:14
    Han är överskattad av vissa Liverpoolfans medans han är underskattad av alla andra. Sa...
    Kommenterat - mån 26 september, 10:19
    @Pelle2x Jag tycker nog att Karius står något fastfrusen på linjen. Hade han haft lite...
    Kommenterat - sön 25 september, 23:05
    Gränsen mellan pajas och stämningshöjare är hårfin. Men som sagt, jag litar på Klopp...

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Ángel Correa

Anfallare

Breel Embolo

Anfallare

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare

Senaste resultat – #LFC

lördag, 24 Sep
ft
2016/09/2416:00
Matchday 6
Anfield
Liverpool FCLFC5
17A. LallanaP. Coutinho19J. Milner30J. Milner36S. ManeA. Lallana52P. CoutinhoA. Lallana69D. SturridgeA. Lallana71J. Milner74E. CanJ. Henderson74M. GrujicP. Coutinho
5 - 1
ft
Hull CityHUL1
7T. Huddlestone29A. Elmohamady33D. MeylerA. Diomande37R. Mason46H. MaguireT. Huddlestone51D. MeylerH. Maguire73M. HenriksenR. Mason
fredag, 16 Sep
ft
2016/09/1621:00
Matchday 5
Stamford Bridge
Chelsea FCCHE1
45Willian61D. CostaN. Matic84V. MosesWillian84C. FabregasN. Matic84PedroOscar
1 - 2
ft
Liverpool FCLFC2
17D. LovrenP. Coutinho36J. Henderson57D. OrigiD. Sturridge82LucasP. Coutinho88Lucas90K. StewartG. Wijnaldum
lördag, 10 Sep
ft
2016/09/1018:30
Matchday 4
Anfield
Liverpool FCLFC4
13R. FirminoJ. Milner31S. ManeD. Sturridge44J. Henderson56A. LallanaG. Wijnaldum76P. CoutinhoD. Sturridge76K. StewartG. Wijnaldum89R. FirminoS. Mane90A. MorenoS. Mane
4 - 1
ft
Leicester CityLEI1
28D. Amartey34L. HernandezD. Simpson38J. Vardy46A. MusaS. Okazaki57D. Drinkwater65L. UlloaM. Albrighton83R. Huth
lördag, 27 Aug
ft
2016/08/2714:30
Matchday 3
White Hart Lane
Tottenham HotspurTOT1
28V. JanssenK. Walker29D. Rose51J. Vertonghen72D. RoseE. Lamela77D. Alli83J. OnomahH. Kane90H. WinksC. Eriksen
1 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
32S. Mane43J. Milner45P. Coutinho63D. Lovren69D. OrigiP. Coutinho86J. Henderson88D. SturridgeS. Mane90J. Matip90K. StewartA. Lallana
Mer +

Kommande matcher – #LFC

lördag, 01 Okt
2016/10/0116:00
Matchday 6
Liberty Stadium
Swansea CitySWA0 v Liverpool FCLFC0
lördag, 15 Okt
2016/10/1516:00
Matchday 7
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Manchester UnitedMU0
lördag, 22 Okt
2016/10/2216:00
Matchday 8
Anfield
Liverpool FCLFC0 v West Bromwich AlbionWBA0
Mer +

 


Sponsorer

 

Laddar...