Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

 

Senaste matcherna

Inga matcher

söndag, 04 Dec
ft
2016/12/0418:00
Day 14
Goodison Park
Everton FCEVE1
31G. Barry65G. DeulofeuT. Cleverley67M. HolgateS. Coleman68E. ValenciaY. Bolasie89L. Baines90R. Lukaku
1 - 1
ft
Manchester UnitedMU1
16M. Rojo42Z. IbrahimovicA. Martial83M. RashfordA. Martial85M. FellainiH. Mkhitaryan88M. Fellaini88D. Gea
ft
2016/12/0415:30
Day 14
Vitality Stadium
Bournemouth AFCBOU4
46J. IbeJ. King48J. Wilshere50S. Francis55R. FraserJ. Stanislas56C. Wilson75B. AfobeD. Gosling76R. FraserB. Afobe79S. CookR. Fraser90N. Ake
4 - 3
ft
Liverpool FCLFC3
20S. ManeE. Can22D. OrigiJ. Henderson53J. Henderson64E. CanS. Mane69A. LallanaS. Mane87E. Can
lördag, 03 Dec
ft
2016/12/0319:30
Day 14
London Stadium
West Ham UnitedWHA1
7A. ArbeloaJ. Collins59A. Fletcher63A. AyewF. Edimilson65W. Reid73A. CarrollM. Noble83A. Carroll90A. Arbeloa
1 - 5
ft
Arsenal FCARS5
24M. OzilA. Sanchez30F. Coquelin66A. RamseyT. Walcott67L. Koscielny72A. SanchezS. Mustafi80A. Sanchez82S. Mustafi84A. Oxlade-ChamberlainM. Ozil86A. SanchezA. Oxlade-Chamberlain88M. ElnenyF. Coquelin88A. IwobiM. Ozil
ft
2016/12/0317:00
Day 14
Selhurst Park
Crystal PalaceCRY3
33C. Benteke36J. Tomkins37J. Tomkins55J. McArthur70C. Benteke80B. SakoA. Townsend85C. BentekeJ. Puncheon89M. FlaminiJ. McArthur89M. KellyJ. Tomkins
3 - 0
ft
Southampton FCSOU0
51C. Austin59J. SimsP. Hojbjerg76S. LongS. Boufal76S. McQueenC. Austin
ft
2016/12/0317:00
Day 14
White Hart Lane
Tottenham HotspurTOT5
39H. Kane45H. SonC. Eriksen49H. KaneH. Son70C. Eriksen71M. SissokoH. Son83H. WinksM. Dembele87J. OnomahH. Kane90C. EriksenM. Sissoko
5 - 0
ft
Swansea CitySWA0
22J. Fulton40L. Fabianski46F. LlorenteJ. Fulton61J. Amat63B. BastonJ. Montero70L. Fer71W. RoutledgeM. Barrow
ft
2016/12/0317:00
Day 14
The Hawthorns
West Bromwich AlbionWBA3
15G. McAuley16J. EvansC. Brunt34C. BruntJ. Morrison75N. ChadliJ. Morrison80J. McCleanC. Brunt85J. McClean88H. Robson-KanuS. Rondon90M. PhillipsD. Fletcher
3 - 1
ft
Watford FCWAT1
60C. KabaseleT. Deeney77O. IghaloC. Zuniga84R. Pereyra85T. Deeney90J. SinclairS. Okaka
Mer +

Formkurva

Liverpool FCLFC
FVVOVVVVOV

 

Twitter feed

Ligatabell

#StandingsSVOFMGIMMSP
1Chelsea FCCHE14111232112134
2Arsenal FCARS1494133141931
3Liverpool FCLFC1493235181730
4Manchester CityMCI1493230151530
5Tottenham HotspurTOT1476124101427
6Manchester UnitedMU145631916321
7West Bromwich AlbionWBA145542017320
8Everton FCEVE145541716120
9Stoke CitySTO145451619-319
10Bournemouth AFCBOU145361922-318

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - mån 5 december, 10:30
    Karius gjorde bl.a. en riktigt lysande räddning på ett friläge igår och har hjälpt ba...
    Kommenterat - sön 4 december, 22:17
    Vet inte om man ska skratta eller gråta... Hade tänkt satsa på att vi skulle förlora ...
    Kommenterat - sön 4 december, 22:16
    Men Karius har inte ett enda bra ingripande, 'mer eller mindre, sedan han ställde sig i l...
    Kommenterat - sön 4 december, 21:28
    @Panda: Denna nivå? Menar du PL överlag eller menar du emot ett offensivt lag som ställ...

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Ángel Correa

Anfallare

Breel Embolo

Anfallare

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare

Senaste resultat – #LFC

söndag, 04 Dec
ft
2016/12/0415:30
Day 14
Vitality Stadium
Bournemouth AFCBOU4
46J. IbeJ. King48J. Wilshere50S. Francis55R. FraserJ. Stanislas56C. Wilson75B. AfobeD. Gosling76R. FraserB. Afobe79S. CookR. Fraser90N. Ake
4 - 3
ft
Liverpool FCLFC3
20S. ManeE. Can22D. OrigiJ. Henderson53J. Henderson64E. CanS. Mane69A. LallanaS. Mane87E. Can
tisdag, 29 Nov
ft
2016/11/2921:45
Quarterfinals
Anfield
Liverpool FCLFC2
67B. WoodburnK. Stewart76D. OrigiT. Arnold81B. WoodburnG. Wijnaldum82J. MilnerO. Ejaria90D. Origi90M. GrujicD. Origi
2 - 0
ft
Leeds UnitedLEE0
28K. PhillipsE. O'Kane46L. AylingL. Cooper56S. Doukara62C. WoodS. Dallas
lördag, 26 Nov
ft
2016/11/2617:00
Day 13
Anfield
Liverpool FCLFC2
34D. OrigiP. Coutinho67D. Lovren75D. Origi87L. LeivaR. Firmino90B. WoodburnG. Wijnaldum90J. Milner
2 - 0
ft
Sunderland AFCSUN0
60L. Kone64J. O'Shea70S. Pienaar79L. GoochS. Pienaar79A. JanuzajD. Watmore
lördag, 19 Nov
ft
2016/11/1917:00
Day 12
St. Mary's Stadium
Southampton FCSOU0
61C. Soares67S. LongS. Boufal75J. RodriguezC. Austin78H. ReedP. Hojbjerg
0 - 0
ft
Liverpool FCLFC0
78P. Coutinho78D. SturridgeE. Can90D. OrigiS. Mane
Mer +

Kommande matcher – #LFC

söndag, 11 Dec
2016/12/1118:30
Day 15
Anfield
Liverpool FCLFC0 v West Ham UnitedWHA0
onsdag, 14 Dec
2016/12/1421:45
Day 16
Riverside
Middlesbrough FCMID0 v Liverpool FCLFC0
måndag, 19 Dec
2016/12/1922:00
Day 17
Goodison Park
Everton FCEVE0 v Liverpool FCLFC0
Mer +

 


Sponsorer

 

Laddar...