Senaste nyttSe alla

Senaste krönikorSe alla

Utvalda artiklarSe alla

Senaste matcherna

Inga matcher

söndag, 15 Jan
ft
2017/01/1518:00
Day 21
Old Trafford
Manchester UnitedMU1
46W. RooneyM. Carrick65J. MataA. Martial76M. FellainiM. Darmian84Z. IbrahimovicA. Valencia90A. Herrera
1 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
27J. Milner31D. Lovren61P. CoutinhoD. Origi61G. Wijnaldum90R. Firmino
ft
2017/01/1515:30
Day 21
Goodison Park
Everton FCEVE4
34R. LukakuK. Mirallas47K. MirallasR. Barkley55M. Holgate65M. SchneiderlinK. Mirallas74J. McCarthyG. Barry79T. DaviesR. Barkley90A. LookmanR. Barkley90R. Lukaku90A. Lookman
4 - 0
ft
Manchester CityMCI0
62K. IheanachoP. Zabaleta75D. Silva90N. Otamendi
lördag, 14 Jan
ft
2017/01/1419:30
Day 21
King Power Stadium
Leicester CityLEI0
51C. Fuchs60S. OkazakiR. Huth72D. GrayA. Musa77D. SimpsonM. Albrighton
0 - 3
ft
Chelsea FCCHE3
6M. AlonsoE. Hazard51M. Alonso71Pedro79C. FabregasE. Hazard84R. Loftus-CheekPedro85M. BatshuayiWillian
ft
2017/01/1417:00
Day 21
Stadium of Light
Sunderland AFCSUN1
40J. Defoe62P. Djilobodji72P. Aanholt90A. Januzaj
1 - 3
ft
Stoke CitySTO3
15M. Arnautovic22M. ArnautovicP. Crouch34P. Crouch56C. Adam68I. AfellayC. Adam89J. NgoyX. Shaqiri
ft
2017/01/1417:00
Day 21
Liberty Stadium
Swansea CitySWA0
43S. Ki55L. FerN. Dyer70B. BastonF. Llorente70O. McBurnieJ. Cork78L. Fer
0 - 4
ft
Arsenal FCARS4
37O. Giroud54J. Cork60A. Oxlade-ChamberlainO. Giroud67K. Naughton73A. Sanchez79D. WelbeckA. Sanchez80L. PerezM. Ozil
ft
2017/01/1417:00
Day 21
London Stadium
West Ham UnitedWHA3
34M. Noble42A. Carroll46S. ByramA. Ogbonna68S. FeghouliM. Antonio70S. Byram79A. CarrollM. Antonio86M. LanziniM. Antonio87M. Lanzini87F. EdimilsonM. Lanzini89A. FletcherM. Antonio
3 - 0
ft
Crystal PalaceCRY0
38J. Ledley70L. RemyA. Townsend71C. LeeJ. McArthur81J. SchluppJ. Ledley90J. Ward
Mer +

Formkurva

Liverpool FCLFC
OOVVVVOFVV

 

Twitter feed

Ligatabell

#StandingsSVOFMGIMMSP
1Chelsea FCCHE21171345153052
2Tottenham HotspurTOT21136243142945
3Liverpool FCLFC21136249242545
4Arsenal FCARS21135348222644
5Manchester CityMCI21133541261542
6Manchester UnitedMU21117332201240
7Everton FCEVE219663223933
8West Bromwich AlbionWBA218582828029
9Stoke CitySTO217682733-627
10Burnley FCBUR2182112331-826

Visa hela tabellen

 

  Diskutera Liverpool på #lfcsv 

Tv-sändningar

Följ oss / Annonsera

Facebook1

  Senaste kommentarerna 

  • Kommenterat - fre 20 januari, 9:54
    Planenlig seger ja, men föga imponerande med tanke på spelet , jag kanske har för stora...
    Kommenterat - tor 19 januari, 9:38
    Sturridge må göra mål ibland men då han inte gör det så förstör han bara för lage...
    Kommenterat - tor 19 januari, 0:06
    Det gick ju vägen ändå till slut :) Men jag håller med om att det var vågat. Spelet ...
    Kommenterat - ons 18 januari, 22:23
    Ben w ska ju va längst fram inte då långt ner dom han är

Tweets – @TotaaLiverpool  

Premier League-feed 


 TALENTSPOT – Senast tillagda profiler

Ángel Correa

Anfallare

Breel Embolo

Anfallare

Rúben Neves

Mittfältare

Youri Tielemans

Mittfältare

Leroy Sané

Yttermittfältare
#

Demarai Gray

Yttermittfältare
#

Niklas Süle

Mittback
#

Johannes Geis

Defensiv mittfältare

Senaste resultat – #LFC

söndag, 15 Jan
ft
2017/01/1518:00
Day 21
Old Trafford
Manchester UnitedMU1
46W. RooneyM. Carrick65J. MataA. Martial76M. FellainiM. Darmian84Z. IbrahimovicA. Valencia90A. Herrera
1 - 1
ft
Liverpool FCLFC1
27J. Milner31D. Lovren61P. CoutinhoD. Origi61G. Wijnaldum90R. Firmino
måndag, 02 Jan
ft
2017/01/0217:00
Day 20
Stadium of Light
Sunderland AFCSUN2
13J. Rodwell25J. Defoe51S. Larsson65J. ManquilloJ. Rodwell79W. KhazriA. Januzaj84J. Defoe
2 - 2
ft
Liverpool FCLFC2
19D. SturridgeD. Lovren30J. Milner46A. MorenoJ. Milner72S. Mane73D. OrigiG. Wijnaldum80L. LeivaD. Sturridge83S. Mane83A. Lallana
lördag, 31 Dec
ft
2016/12/3119:30
Day 19
Anfield
Liverpool FCLFC1
7R. Klavan8G. WijnaldumA. Lallana64D. OrigiJ. Henderson75E. Can89L. LeivaS. Mane
1 - 0
ft
Manchester CityMCI0
86J. NavasP. Zabaleta89K. IheanachoY. Toure90N. Otamendi
tisdag, 27 Dec
ft
2016/12/2719:15
Day 18
Anfield
Liverpool FCLFC4
35A. Lallana44R. FirminoJ. Milner59G. Imbula69E. CanA. Lallana70D. SturridgeD. Origi70D. Sturridge79A. MorenoR. Firmino
4 - 1
ft
Stoke CitySTO1
12J. WaltersE. Pieters36J. Allen67R. SobhiG. Whelan75I. AfellayM. Diouf84W. BonyP. Crouch
Mer +

Kommande matcher – #LFC

lördag, 21 Jan
2017/01/2114:30
Day 22
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Swansea CitySWA0
tisdag, 31 Jan
2017/01/3122:00
Day 23
Anfield
Liverpool FCLFC0 v Chelsea FCCHE0
lördag, 04 Feb
2017/02/0417:00
Day 24
Kingston Communications Stadium
Hull CityHUL0 v Liverpool FCLFC0
Mer +

 

Sponsorer

 

Laddar...